Всесвітній день запобігання самогубства або Всесвітній день запобігання суїциду (англ. World Suicide Prevention Day) – міжнародна дата, яка відзначається по всій планеті щорічно, починаючи з 2003 року, 10 вересня, з метою сприяння діяльності щодо запобігання самогубств у всьому світі.
Підлітковий вік ( вік 11-12 до 14-15 років ) є періодом бурхливого росту і розвитку організму. У наслідок нерівномірного фізичного розвитку, зокрема, нервової системи, у підлітків спостерігається підвищена збудливість, дратівливість, запальність.
Психологічно цей вік є вкрай суперечливим. Провідна діяльність цього віку – спілкування. Воно завжди виконує важливу функцію для самого підлітка – сприяє його самореалізації. Але не завжди і не всі підлітки можуть налагодити це спілкування з користю для себе і навколишнього середовища.
Що таке суїцид? Суїцид – це навмисне позбавлення себе життя. Трапляється він як у психічно здорових людей, так і в разі психічних захворювань, що, як правило, протікають у фоні депресії.
Суїцидальна поведінка – це прояв суїцидальної активності – думки, наміри, погрози, висловлювання, замахи. У випадку істинної суїцидальної поведінки намір накласти на себе руки не тільки обдуманий, але нерідко довго і поступово виношується.

Причини дитячого суїциду. Можна виділити кілька причин, які призводять підлітка до суїцидальної поведінки.

1. Невміння спілкуватися.
2. Невміння встановлювати адекватні міжособистісні взаємини в колективі підлітків і в сім’ї.
3. Делінквентна поведінка підлітка ( це система вчинків, що відхиляються від загальнопринятих або інших норм у соціумі ).
4. Сексуальне насильство в сім’ї.

Хто винен ?

1.У підлітковому віці змінюються взаємини дитини з учителем. Необхідно врахувати, що в дитини цього віку формується «почуття дорослості» і дорослому потрібно стати на позицію підлітка.
2. Сімейні відносини підлітка охоплюють його взаємини з батьками, братами і сестрами, бабусями і дідусями. Сім’я може стати джерелом страждань психогенного характеру в підлітків із багатьох причин. Батьки повинні розуміти, що в підлітковому віці відбувається зміна всієї системи взаємин у дитини з батьками. Відбуваються суттєві зміни, які впливають на сформоване «почуття дорослості».
3. У підлітковому віці змінюється система взаємини з однолітками. Існує потреба бути визнаним у колі однолітків. Місце, яке посідає підліток серед однолітків, має величезне соціально-психологічне значення.

Поради для батьків щодо запобігання суїцидам у підлітків

1. Поважайте дитину, цінуйте в ній особистість, зважайте на її думку, інтереси, потреби.
2. Коли скандал між вами і дитиною вже розгорівся, зумійте зупинитися, змусьте себе замовкнути, навіть якщо ви тисячу разів маєте рацію.
3. Не кричіть! Не ображайте дитину! Адже дитина дійсно може подумати, що ви її ненавидите.
4. Довіряйте дитині, сприяйте виникненню відвертих розмов між вами.
5. Пам’ятайте, що в суїциді дитині майже завжди винен дорослий.
6. Своєчасно звертайтеся за консультацією до психолога, дзвоніть за телефоном довіри
Кiлькiсть переглядiв: 238